Санаторій «Лісова казка»
(04130) 5-45-19 приймальне відділення

Спелеотерапія

Галокамера працює наступним чином. Пацієнтів розміщують всередині соляної печери. Кліматичні умови в камері підтримуються наступним чином. Повітря з вулиці або з суміжного приміщення за допомогою кондиціонера і вентилятора пропускають через пристіновий простір соляної кімнати під певним тиском.

Надлишковий тиск повітря в зовнішніх пристінових просторах соляної кімнати сприяє проникненню потоку повітря через пористу структуру соляної цеглини. При цьому відбувається утворення сухого соляного аерозолю, стабілізація його температури, очищення від алергенів та пилу, насичення зарядженими легкими соляними часточками. Очищений від алергенів в насичений електричними заряженими аерозолями повітряні маси виходять безпосередньо в соляну кімнату, де змішуються з вже існуючим стабільним біопозитивним повітряним середовищем. В зв’язку з тим, що повітря, дифундує через пористий соляний блок і збагачене електрично зарядженими легкими соляними аерофонами, погіршення встановленого електричного складу повітря (рівня іонізації і коефіцієнта уніполярності) не відбувається. Надлишкове повітря із соляної кімнати через вентиляційні канали видаляється в атмосферу. Електричний і газовий склад повітря забезпечується також шляхом підтримування встановленої температури і вологості повітря.
Кількість повітря, що подається в галокліматричну камеру, повинно відповідати 4,5-5 метрів кубічних, що відповідає інфільтраційному провітрюванню приміщення.
Галокамеру можливо використовувати у денний та нічний час. Гранична кількість пацієнтів в группі визначається з об’ємів – не менше 4 кубічних метрів на одного пацієнта.

Правила прийому процедур

 1. За 30 хвилин до проведення лікувальної процедури необхідно включити вентиляційну систему та бактерицидну лампу. Безпосередньо перед проведенням процедури лампу виключают.
 2. Пацієнти перед входом в галокліматичну камеру надівають бахіли на взуття.
 3. Пацієнти входять в газокамеру і зручно розташовуються у крісла.
 4. Тривалість процедури визначається лікарем від 15 до 45 хвилин
 5. Сеанси потрібно проводити не раніше, ніж через 1 год. після їжі або фізичного навантаження.
 6. При захворюваннях носа, придаточних пазух вдихати і видихати потрібно через ніс.
 7. При захворюваннях глотки, гортані, трахей і бронхів після повільного глибокого вдихання, бажано це робити порціями під час вдихання, а потім провести видихання, як можна повільніше. Окремими порціями з часовими проміжками між ними, близько 1 секунди.
 8. Процедури призначаються дітям, починаючи з 2 до 6-річного віку, разом з батьками, з 7 років – самостійно.
 9. Тривалість курсу від 10 до 5 процедур по 15 або 45 хвилин кожний день або через день, можливо проводити нічні сеанси – до 9 годин. Повторні курси рекомендовано проводити через 4-6 місяців, при бронхіальній астмі через 2-4 тижні.

НовиниПеревірте себе

 • Турбують болі у спині та суглобах?
 • Непокоїть стан серцево-судинної системи?
 • Необхідно дбайливо підібрати лікування й відновити здоров’я батьків?
 • Хочете позбутися зайвої ваги?
 • Втомились від роботи і стресів?
 • Бажаєте пройти повноцінне обстеженння?
Якщо Ви відповіли ствердно хоча б на одне запитання, звертайтесь до санаторію «Лісова казка». Ми допоможемо Вам позбавитись недуги та повернути радість життя

 

top